Bon podarunkowy online

Liposukcja Ultradźwiękowa HD

Energia ultradźwięków by trwale usunąć tkankę tłuszczową.

specialist-img

Jedną z najpopularniejszych metod pozbycia się miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę jest liposukcja. Liposukcja polega na chirurgicznej korekcji i konturowaniu określonych patii ciała i odpowiedniego modelowania ich kształtu. To jedna z najczęściej wykonywanych procedur na świecie, która pozostaje złotym standardem w miejscowym usuwaniu podskórnej tkanki tłuszczowej.

Jednak my postanowiliśmy pójść o krok dalej - podnieść efektywność i bezpieczeństwo zabiegu odsysania tłuszczu w Klinice Natural. Oprócz redukcji tkanki tłuszczowej w technologii ultradźwiękowej dysponujemy również technologią obkurczania skóry zimną plazmą helową.

CZAS ZABIEGU

Od 2 do 5 godzin, w zależności od wielkości obszaru i zastosowana zimnej plazmy do obkurczania skóry po odessaniu tkanki tłuszczowej.

ROZWIĄZANY PROBLEM

Ultradźwiękowe usunięcie tkanki tłuszczowej i obkurczenie skóry z obszarów:

  • szyja, podbródek, policzki, linia żuchwy;
  • brzuch – część górna;
  • brzuch – część dolna;
  • ramiona i ręce: górne tylne części;
  • biodra, boczki i talia;
  • środkowa część pleców;
  • tylna linia pachowa i górna część pleców;
  • piersi;
  • wzgórek łonowy;
  • uda, kolana;
  • łydka, okolice kostki.
POWTARZANIE ZABIEGU

Efekt liposukcji UAL jest trwały – usunięte komórki tłuszczowe nie namnażają się w obszarze pozabiegowym.


PRZECIWSKAZANIA
  • ciąża i laktacja;
  • ostre choroby układu sercowo-naczyniowego;
  • zaburzenia układu krzepnięcia krwi;
  • choroby wątroby;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • niektóre choroby skóry, w tym choroby uwarunkowane genetycznie (np. zespół Ehlersa-Danlosa, choroby zakaźne skóry, choroby tkanki łącznej;
  • HIV,
  • uczulenia oraz nietolerancje leków i środków chemicznych.

Najnowsze światowe technologie, umożliwiły Liposukcje kawitacyjną, inaczej nazywaną liposukcją ultradźwiękową.

UAL (Ultrasound assisted lipoplasty), czyli zabieg pozwalający uzyskać, te pożądane kształty przy zredukowanym czasie rekonwalescencji. Metoda ta, to ogromne osiągnięcie w zakresie liposukcji, ponieważ jest znacznie mniej inwazyjna niż pozostałe techniki przeprowadzania tego typu zabiegów.
Dla nas najważniejsze jest by podnosić profil bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów, skracać okres rekonwalescencji i pozbawić Pacjenta większych niedogodności, wynikających z zabiegu. Z perspektywy codzienności Pacjenta jest to ogromnym plusem.

Ultradźwięki dzięki oddziaływaniu na nocyreceptory, które są bezpośrednio odpowiedzialne za odczuwanie bólu, zmniejszają nieprzyjemne doznania podczas zabiegu.  Liposukcja wykonana przy pomocy technologii UAL jest niezwykle uniwersalna – można przeprowadzić ją zarówno w okolicach brzucha, boczków, talii, ramion, rąk (motylków), pleców, jak i pośladków czy kolan. Pomaga także w skutecznym modelowaniu tak delikatnych części, jak podbródek czy szyja i dekolt, a w połączeniu z obkurczaniem skóry, zimną j-plazmą, jest najskuteczniejszym zabiegiem modelującym owal twarzy spośród tych, którymi dysponujemy.


REKONWALESCENCJA
Zabieg nie wymaga okresu specjalnej rekonwalescencji, zaraz po nim, pacjent może wrócić do codziennych czynności.  Okres rekonwalescencji może być źródłem dyskomfortu o średnim lub umiarkowanym nasileniu (znaczenie ma m.in. objętość odessanej tkanki tłuszczowej, jak i opracowywana okolica). Normalnym następstwem wykonanego zabiegu jest wypływ surowicy lub surowiczo-krwistej wydzieliny przez minimum dobę po zabiegu z miejsc wprowadzania kaniuli, które samoistnie ustępują.  Zalecamy 1–2 dniowy odpoczynek w domu oraz oszczędzający tryb życia w początkowym okresie rekonwalescencji. Lekarz może zalecić aplikację maści z antybiotykiem, antybiotyk doustny i środki przeciwbólowe. Po liposukcji bardzo ważne jest to by nosić odpowiednio dopasowaną odzież uciskową przez okres wskazany przez Doktora.  Po zabiegu liposukcji równie ważnym postępowaniem po zabiegowym jest fizjoterapia drenująca w okolicach zabiegowych. Takie postępowanie korzystnie wpływa na wyniki estetyczne, obniża ryzyko krwawienia, wynaczynień, krwiaków, zrostów oraz przyspiesza procesy gojenia. Nasz fizjoterapeuta dobierze intensywność i natężenie sesji drenujących według potrzeb Twojego organizmu.

Pamiętaj, by przed przystąpieniem do zabiegu w Klinice Natural skorzystać z konsultacji prowadzonych przez lekarzy-specjalistów. Pozwoli to dobrać najlepsza dla Ciebie terapie, wykluczyć ewentualne powikłania i zapewnić Ci pełen komfort w trakcie oraz tuż po zakończeniu zabiegu.

Warto wiedzieć

Najlepszymi kandydatami do liposukcji są pacjenci z prawidłową masą ciała (lub niedużą nadwagą), którzy mają realne oczekiwania dotyczące wyników procedury. W pozostałych przypadkach lekarz prowadzący podejmuje decyzję podczas konsultacji.

Podkreślmy, iż liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości. Bez ćwiczeń i zmiany w nawykach żywieniowych nie jest możliwe uzyskanie znaczącej poprawy – efekty zabiegu mają wtedy charakter doraźny. Odsysanie tkanki tłuszczowej należy traktować jako czynnik mobilizujący do zmiany stylu życia i rozpoczęcia pracy nad własnym wyglądem i zdrowiem.

Przyszłością medycyny jest rozwój technik małoinwazyjnych. Skuteczne procedury i szybka rekonwalescencja to wartości, które są ważne zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Już od długiego czasu, tradycyjna liposukcja wspomagana jest nowoczesnymi technologiami – między innymi ultradźwiękami. Mowa o UAL, czyli Ultrasonic Assisted Liposuction.

Liposukcja ultradźwiękowa polega na wprowadzeniu poprzez małe nacięcia w skórze kaniuli, która emituje fale ultradźwiękowe wewnątrz tkanek. W wyniku ich działania dochodzi do zjawiska kawitacji, która ma za zadanie uszkodzenie tkanki tłuszczowej i jej upłynnienie. By w dalszym etapie zabiegu, lekarz mógł odessać upłynnioną tkankę tłuszczową.

Zaletą liposukcji ultradźwiękowej jest mniejsze ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych, nerwów oraz mięśni, dzięki pracy ultradźwiękowej, a nie tylko pracy mechanicznej.

Procedura liposukcji ultradźwiękowej składa się z 4 etapów.

1. Pierwszym krokiem jest nawodnienie tkanki podskórnej specjalnym roztworem, który powoduje znieczulenie tkanki oraz obkurczenie okolicznych naczyń krwionośnych. W tym etapie liposukcji, równie ważne jest obfite nawodnienie tłuszczu.



2. W drugim etapie skupiamy pracę na uszkodzeniu tkanki tłuszczowej i jej upłynnieniu przy pomocy specjalnej sondy emitującej ultradźwięki. Po wcześniej odpowiednio nawodnionym środowisku emitowana energia wywołuje zjawisko kawitacji, czyli pojawienie się mikropęcherzyków gazu. Pęcherzyki natychmiast się zapadają, a powstająca w wyniku tego kontrolowanego procesu siła oddziela komórki tłuszczowe wraz z przyległymi do nich komórkami macierzystymi od spajających je włókien tkanki łącznej. UAL nie uszkadza ani przebiegających wokół nerwów ani naczyń krwionośnych.


3. W trzecim etapie liposukcji ultradźwiękowej uzyskana uwodniona masa komórkowa jest odsysana. Uzyskany materiał składa się z podanego wcześniej roztworu, „żywych” komórek tłuszczowy i macierzystych z minimalną ilością tkanki łącznej i jedynie niewielkiej ilości krwi.


4. Po zakończeniu pacjent już następnego dnia po zabiegu może wrócić do codziennego funkcjonowania, lecz pełna rekonwalescencja trwa kilka tygodni – brzmi to jak długi okres, lecz de facto nie jest on uciążliwy. Początkowo pojawi się lekkie opuchnięcie i należy uważać na nadmierne przeciążenie ciała, lecz wszystko szybko wraca do normy. Głównym zadaniem Pacjenta po zabiegu jest noszenie przez około 4-6 tygodni ubranka uciskowego (zakłada się je bezpośrednio po zabiegu) oraz regularne wykonywanie drenaży limfatycznych. Wszystkie pozabiegowe wskazówki dokładnie wyjaśnia lekarz, który przeprowadza liposukcję. Pacjent zostaje po zabiegu otoczony odpowiednim, profesjonalnym wsparciem.

Klasyczna liposukcja nie powoduje redukcji powierzchni skóry, zatem ostateczny efekt estetyczny zabiegu zależy od indywidualnych zdolności skóry do obkurczania się. Mało elastyczna, wiotka skóra i zwiotczenie położonych głębiej mięśni przekładają się na gorsze wyniki procedury, wtedy też należy zdecydować się na zabieg obkurczania skóry zimną plazmą helową. Skóra naturalnie uzyskuje napięcie w kilka tygodni po zabiegu jednak nie zawsze jest to możliwe. Należy pamiętać, że duża ilość tkanki tłuszczowej powoduje znaczne rozciągnięcie skóry i nie zawsze jej nadmiar ulega samoistnej redukcji (pozornej, bowiem tkanka skórna nie zostaje usunięta w wyniku liposukcji). Zastosowanie zimnej plazmy zapobiegnie nieestetycznym efektom wiotkiej skóry i znacząco skróci czas rekonwalescencji. Zabiegi liposukcji w obrębie twarzy w 90% uzupełniamy wykonaniem protokołu Renuvion.

Jest to jedna z najnowocześniejszych i topowych metod usuwania tłuszczu, która znacznie zmniejszyła ryzyko ewentualnych powikłań w porównaniu do innych metod liposukcji. Zabieg, przeprowadzony przy użyciu najnowszych technologii i doświadczonej ręki, jest zabiegiem, który możemy uznać za bezpieczny. Pozwala skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wymodelować sylwetkę. Liposukcja ultradźwiękowa nie wymaga wielotygodniowej rekonwalescencji – w dzisiejszym, zabieganym świecie jest bardzo istotnym argumentem „za”. Pamiętaj jednak, że liposukcja nie zastąpi zdrowego stylu życia, a jest jego uzupełnieniem. Dzięki temu zabiegowi możesz zyskać dużą motywację do troski o swoje ciało i zdrowie. Czy warto? Wasze pozytywne opinie, mówią swoje.

Kwalifikacji do zabiegów dokonuje lekarz w trakcie konsultacji, najczęściej wymaga wykonania wcześniej zleconych badań krwi (około 1/2 tygodni przed zabiegiem). Podczas przyjęcia prosimy zabrać ze sobą oryginały niżej wymienionych badań oraz całą swoją dokumentację medyczną, jeśli Pacjent taką posiada (dotyczy wszystkich narządów i chorób)

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania skóry, przeprowadzamy go w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności pozostania pacjenta w klinice po wykonaniu procedury. Pamiętajmy, iż w przypadku przyjmowania leków wpływających na zmniejszenie krzepliwość krwi, należy skonsultować ich ewentualne odstawienie z naszym lekarzem.

Badania laboratoryjne zawsze potrzebne do wykonania zabiegów liposukcji, Renuvion, lipotransfer, komórki macierzyste:

  • Morfologia z rozmazem
  • Jonogram
  • Mocznik, Kreatynina, EGFR
  • Glukoza
  • APPT, INR
  • ASPAT , ALAT
  • CRP
  • TSH
  • Hbs, HCV
  • Miano przeciwciał p /WZW B
  • Grupa Krwi

Gotowe badania prosimy dostarczyć na wizytę konsultacyjną przedoperacyjną (zwykle 1-2 tyg przed zabiegiem) do kliniki Natural - ul. Żwirki 17 w Łódzi lub w wyjątkowych sytuacjach np. pobyt za granicą, przesłać na adres mejlowy -  recepcja@klinikanatural.pl (nie odpowiadamy za bezpieczeństwo danych przesyłanych elektronicznie i telefonicznie przez pacjenta lub osoby trzecie, gwarantujemy bezpieczeństwo danych gromadzonych i przetwarzanych przez nas)

Bezpieczny zabieg liposukcji ultradźwiękowej można przeprowadzić nie tylko w znieczuleniu miejscowym, ale także z zastosowaniem sedacji dożylnej lub znieczulenia ogólnego anestezjologicznego.

Sedację dożylną (analgosedacja) stosujemy jako uzupełnienie znieczulenia głównego, śródtkankowego. Poprzez dożylne podanie leków powodujących stan głębokiego uspokojenia, niekiedy płytkiego snu. Pacjent czuje się odprężony i nie reaguje gwałtownie na bodźce lub jego reakcje są znacząco spowolnione, a wywołany skurcz naczyń, redukuje śród zabiegową utratę krwi. Anestezja tumescencyjna oznacza podanie mieszanki leków dedykowanych, dzięki którym zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym. Doogniskowe infuzje płynu tumescencyjnego powodują rozrywanie tkanki tłuszczowej, co ułatwia jej odessanie oraz powodują płynną separację między skórą właściwą a powięzią mięśniową zwiększając bezpieczeństwo zabiegu. Podawane leki wpływają na świadomość i pamięć pacjenta, uśmierzają ból i wywołują zwiotczenie mięśni. Przed przystąpieniem do zabiegów, gdzie opracowujemy duże partie ciała, podłączany jest monitor czynności życiowych.

Znieczulenie ogólne wykonywane jest przez specjalistę anestezjologii. Przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego Pacjent zazwyczaj wymaga intubacji i prowadzenia oddechu zastępczego za pomocą respiratora. Znieczulenie ogólne dużo bardziej podwyższa profil ryzyka zabiegu, stosujemy je jak najrzadziej. Zabiegi w znieczuleniu ogólnym mogą zwiększać ryzyko zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej oraz wymagać około zabiegowej profilaktyki przeciwkrzepliwej.  Znieczulenie ogólne w asyście Anestezjologa, standardowo składa się z 3 etapów. Zaczynamy od wprowadzenia(indukcji), by przejść do etapu podtrzymywania(kondukcji) i finalnego wyprowadzenia ze stanu anestezji(przebudzenie).

Ultradźwięki są szeroko wykorzystywane w wielu dziedzinach życia codziennego, nauki i medycyny. Znalazły zastosowanie w jednej z podstawowych metod diagnostycznych, czyli ultrasonografii (USG) i właśnie na nich opiera swoje działanie. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje zabiegami, których istota oparta jest na zjawisku fali ultradźwiękowej.

Ultradźwięki to drgania akustyczne o charakterze mechanicznym, to emitowane fale dźwiękowe, które rozchodzą się w ośrodku materialnym. Tym, co odróżnia je od fal elektromagnetycznych jest konieczność występowania elastycznego środowiska do rozchodzenia się fal. Mogą emitować fale ciśnienia lub przemieszczanie się cząsteczek. W tkankach miękkich fale rozchodzą się podłużnie, dzięki temu dochodzi do przekazywania energii. Fala ultradźwiękowa rozchodząca się w tkankach ulega szeregowi przemian, które zależą od właściwości środowiska emisji, a zwłaszcza od jego gęstości. Wytworzona fala akustyczna może ulegać odbiciu, pochłonięciu, ugięciu, załamaniu lub rozproszeniu. Zazwyczaj źródłem fal ultradźwiękowych wykorzystywanych w medycynie są specjalne przetworniki, które działają na zasadzie odwrotnego efektu piezoelektrycznego.

Dzięki różnicom w sposobie rozchodzenia się fali dźwiękowej między tłuszczem a pozostałymi tkankami, dopasowywane jest działanie urządzenia tak aby oddziaływanie na tkankę tłuszczową było najbardziej efektywne. Dzięki temu omijane są naczynia, nerwy i inne otaczające tłuszcz, kruche elementy tkanki. UAL obniża ryzyko występowania krwawień oraz innych powikłań około zabiegowych takich jak powstawanie obszernych krwiaków czy obrzęków. Ultradźwięki dzięki oddziaływaniu na nocyreceptory, które są bezpośrednio odpowiedzialne za odczuwanie bólu, zmniejszają nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Pozwala to na ograniczenie ilości środka znieczulającego, co dodatkowo zwiększa jeszcze bardziej bezpieczeństwo zabiegu.

Podczas oddziaływania na tkankę falą ultradźwiękową dochodzi do tak zwanego zjawiska kawitacji i upłynnienia tkanki tłuszczowej, która w dalszym etapie zabiegu jest odsysana. Jest to zabieg znacznie mniej inwazyjny niż klasyczna liposukcja, obciążony mniejszymi powikłaniami.

Efekty zabiegu są jeszcze bardziej naturalne, wzrasta zdolność skóry do regeneracji, znacząco poprawia się jej jakość a przy zachowaniu zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia efekty zabiegu utrzymują się trwale.

Bezpośrednio po zabiegu efekty są mało widoczne. Zazwyczaj pacjenci zauważają poprawę konturu i redukcję obwodu po kilku tygodniach (po ustąpieniu obrzęków spowodowanych ingerencją chirurgiczną). W przypadku liposukcji z obkurczaniem skóry protokołem Renuvion okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy i mniej uciążliwy. Pamiętajmy jednak, że liposukcja jest zabiegiem odpowiednim dla osób zdrowych, bez zaburzeń krzepliwości, bez chorób wątroby i innych schorzeń, które mogłyby przyczynić się do niebezpiecznych komplikacji pozabiegowych.

Najlepsze rezultaty po liposukcji uzyskujemy u pacjentów z miejscowymi depozytami tkanki tłuszczowej i dobrymi parametrami skóry. Aby jednak zapobiec efektowi obwisłej tkanki skórnej, po odessaniu tłuszczu możemy zastosować obkurczenie skóry technologią Renuvion. Efekty są długotrwałe, należy jednak mieć świadomość, że ponowny wzrost wagi negatywnie wpłynie na rezultaty procedury lub przyczyni się do ponownego nagromadzenia nadmiaru tkanki tłuszczowej w innej lokalizacji. Niekiedy w rzadkich przypadkach mogą być konieczne zabiegi korekcyjne, udoskonalające osiągnięty już efekt estetyczny.

Pełen efekty liposukcji widoczny jest już po 3-6 miesiącach, kiedy tkanka ulegnie głębokiej regeneracji, a obszar zabiegowy całkowicie się wygoi. Zazwyczaj technika zabiegu dobierana jest w ten sposób, aby zapewnić jak najlepszą skuteczność. By oprócz odessania tkanki tłuszczowej zadbać o napięcie skóry po zabiegu, stosujemy obkurczenie skóry.

Okres rekonwalescencji może być źródłem dyskomfortu o średnim lub umiarkowanym nasileniu (znaczenie ma m.in. objętość odessanej tkanki tłuszczowej, jak i opracowywana okolica). Normalnym następstwem wykonanego zabiegu jest wypływ surowicy lub surowiczo-krwistej wydzieliny przez minimum dobę po zabiegu z miejsc wprowadzania kaniuli.

Zalecamy 1–2 dniowy odpoczynek w domu oraz oszczędzający tryb życia w początkowym okresie rekonwalescencji. Lekarz może zalecić aplikację maści z antybiotykiem, antybiotyk doustny i środki przeciwbólowe. Po liposukcji bardzo ważne jest to by nosić odpowiednio dopasowaną odzież uciskową przez okres wskazany przez Doktora.  Po zabiegu liposukcji równie ważnym postępowaniem po zabiegowym jest fizjoterapia drenująca w okolicach zabiegowych. Takie postępowanie korzystnie wpływa na wyniki estetyczne, obniża ryzyko krwawienia, wynaczynień, krwiaków, zrostów oraz przyspiesza procesy gojenia. Nasz fizjoterapeuta dobierze intensywność i natężenie sesji drenujących według potrzeb Twojego organizmu.

Zazwyczaj większość ze skutków ubocznych, które mogą wystąpić po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej, ma łagodny charakter i ustępuje samoistnie, bez dodatkowej interwencji. Dolegliwości bólowe zaczynają ustępować po 1–2 dobach. Zasinienia dość szybko zanikają, jednak krwiaki i obrzęki mogą utrzymywać się do kilku tygodni. Aby przyspieszyć pełną rekonwalescencje i zadbać o jeszcze lepszy efekt zabiegu w Klinice Natural stosujemy drenaż limfatyczny oraz hirudoterapię.
W punktowych miejscach wprowadzenia kaniuli mogą powstać delikatne blizenki, w bardzo rzadkich przypadkach blizny przerostowe bądź keloidy, które w późniejszych etapach możesz zniwelować w naszej klinice, bądź zapobiec ich powstawaniu podczas fizjoterapii pozabiegowej.

Możliwe następstwa wykonanego zabiegu to:

  • tkliwość,
  • rumień,
  • obrzęki,
  • krwiaki,
  • wysięk.

Przez kilka tygodni po zabiegu zalecamy unikać ekspozycji na promienie UV i wyższe temperatury (nie korzystamy z sauny i solarium). Należy zgłaszać się na wizyty kontrolne w wyznaczonym terminie!

Przyjmowanie wysokich dawek estrogenów oraz palenie tytoniu zaliczają się do czynników, które u osób zdrowych zwiększają ryzyko zakrzepowego zapalenia żył bądź głębokiej zakrzepicy żylnej (DVT).

Ultradźwiekowe usunięcie tkanki tłuszczowej i obkurczenie skóry zimną plazmą, można przeprowadzić w następujących obszarach:

  • szyja, podbródek, policzki, linia żuchwy,
  • brzuch – część górna,
  • brzuch – część dolna,
  • ramiona i ręce,
  • biodra, boczki i talia,
  • środkowa i dolna część pleców,
  • tylna linia pachowa i górna część pleców,
  • piersi,
  • wzgórek łonowy,
  • uda, kolana,
  • łydka, okolice kostki.

Masz dodatkowe pytania?

skontaktuj się z naszymi specjalistami

Przyjeżdżają do nas Pacjenci z całej Polski i świata. Szanując Państwa czas i wiedząc, że nie każdy kwalifikuje się do wykonania upragnionego zabiegu, umożliwiamy wstępną kwalifikację do zabiegu online. W odpowiedzi otrzymasz rzetelną kwalifikacje bądź propozycje zabiegów, które mogą okazać się dla Ciebie skuteczniejsze. Wystarczy uzupełnić poniższy formularz i przesłać do nas wyraźne zdjęcia (bez filtrów, najlepiej w świetle dziennym).

Proszę załączyć zdjęcie twarzy (lub innego obszaru), od przodu, oraz kilka zdjęć z każdego profilu i półprofilu z czytelnej dla problemu odległości.

Bezpłatna konsultacja online

Wybierz plik!

Wybrano zbyt wiele plików! Możesz dodać maksymalnie 15!

Dołącz kilka zdjęć twarzy. Zdjęcie od przodu oraz kilka zdjęć każdego profilu i półprofilu.